Temassız ödeme İngiltere'de tutmadı

İngiltere'de perakendeciler, tüketicilerin yeni ödeme metotları konusundaki taleplerini karşılamayı başaramadı

İngiltere'de mağaza sahipleri temasssız ödeme sistemleri konusunda talebi karşılamayı başaramadı. Yapılan son araştırmalara göre İngiltere'de perakendeciler, tüketicilerin yeni ödeme metotları konusundaki taleplerini karşılamayı başaramadı.Konuya ilişkin olarak düzenlenen ankete katılan tüketicilerin yüzde 64'ü maaş kartları ve kredi kartları ile ödeme yapmayı tercih ettiklerini bildirdiler. Ancak perakendecilerin yalnızca üçte bir kadar bölümü maaş kartlarını ve kredi kartlarını kabul
ediyor. Mağaza sahiplerinin yüzde 25'i müşterilerinin kartlı ödeme kabul edilip edilmediğini günde en az bir kez sorduğunu belirtiyor.Tüketicilerin üçte biri girdikleri mağaza kartlı ödeme kabul etmiyorsa alacakları ürünü rafa geri koyup başka mağazaya gittiğini ve yüzde 17'si de alacağı ürün sayısını azalttığını belirtiyor.
Ancak tüketiciler yalnızca kartlı ödeme görmek istemiyor. Yüzde 25'in üzerinde bir oranda tüketiciler mağazaların daha geniş bir yelpazede ödeme aracına imkan tanımasını istiyor. Örneğin temassız ödeme sistemleri, mobil uygulamalarla ödemeler ve interet yolu ile ödeme yapılması isteniyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)