PTTKart'ı yılbaşında uygulamaya koyuyoruz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bütün şehirlerin ulaşımında kullanılabilecek ve birçok fonksiyonu olan Türkiye Kart’ın tanıtımını Başbakan’ın yapacağını söyledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yılbaşında uygulamaya konulacak ‘PTTKart’ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Arslan, “PTT, içerde daha fazla iş yapabilmek adına E- Ticaret, HGS uygulamaları gibi birçok işlemi yapar hâle geldi. PTTKart’ı önümüzdeki yılbaşında uygulamaya başlatıyoruz” diye konuştu.

PTT’nin, birçok bankanın olmadığı yerde bankacılık hizmeti verdiğini ifade eden Bakan Arslan,“4 bin 600 noktada bankaların verdiği hizmetleri veriyor ve bunun 1.800’e yakınında hiçbir banka bulunmuyor. PTT, bankacılık hizmetleri ile ilgili de ilave yasal yetkiler aldı. Önümüzdeki yıl PTTKart’ı çıkarttığımızda, insanlarımız kredi kartı işlemi ve nakit işlemi yapabilecek. Yani insanların kredi kartı ve anlık nakit çekim görevini görecek. Almanya ve İsveç dâhil dünyada 3 veya 4 ülkede uygulanıyor” ifadelerini kullandı. Arslan, bu kartın fonksiyonlarının üzerine ilave fonksiyonlar eklenerek hazırlanacak Türkiye Kart’ın projesinin de Başbakan Yıldırım’ın yapacağı tanıtım ile hizmete sunacaklarını kaydetti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica