BDDK'dan izin çıktı! İşte yeni bankanın adı

BDDK'nın Resmi Gazete'de yer alan kararına göre Türkiye’de “Golden Global Yatırım Bankası A.Ş.” unvanlı 150 milyon Türk Lirası sermayeli bir kalkınma ve yatırım bankası kurulmasına izin verildi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), “Golden Global Yatırım Bankası A.Ş.” isimli bir bankaya kuruluş izni verdi. BDDK'nın konuyla ilgili kararı Resmi Gazete'de yer aldı. 

BDDK'nın konuyla ilgili kararı şöyle: 

Kurul Başkanlığının 15.05.2019 tarihli gündem yazısı ekinde gönderilen, 13.05.2019 tarih ve 43890421-101.01.01-E.8900 sayılı yazı ve ekleri incelenmiştir.

Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 4 üncü maddesi kapsamında alınan bilgi ve belgeler ve söz konusu bilgi ve belgelere yönelik aynı maddenin ikinci fıkrasında verilen yetki çerçevesinde, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun (Kanun) 7 nci ve 8 inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, Kanunun 6 ncı maddesi uyarınca kurucu ortaklar Emir KAYA, Salih BERBEROĞLU, Recep KABA, Ahmet DAĞLI ve Mustafa AKIN tarafından Türkiye’de “Golden Global Yatırım Bankası A.Ş.” unvanlı 150 milyon Türk Lirası sermayeli bir kalkınma ve yatırım bankası kurulmasına izin verilmesine karar verilmiştir.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica