Berkshire Hathaway'dan Hintli Paytm'a yatırım

Berkshire Hathaway, Hintli ödeme hizmetleri sağlayıcısına yatırım yaptı

Küresel dev Berkshire Hathaway, Hindistan'ın en büyük ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Paytm'da hisse satın aldığı bildirildi.Hintli finans gazetesi Mint'de yer alan habere göre, Warren Buffett liderliğindeki holdingin 360 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu. Berkshire Hathaway sözcüsü ise “yatırım yapıldı ve bu işlem Bay Buffett'in dahil olduğu bir işlem değil." dedi.
CNN'de yer alan habere göre ise bu yatırım Berkshire’ın bir Hintli şirketteki ilk yatırımını işaret ediyor ancak Berkshire, bu ülkede 2011 yılında operasyonları başlattı ve Bajaj Allianz ile sigorta satmak için ortaklık kurdu ancak şirket çok fazla bürokrasiden dolayı ortaklıktan ayrıldı.
The Economics de Paytm'ın Çin'deki Alibaba Group ve Japonya'daki SoftBank'tan destek aldığını yazdı. Bu hafta başlarında yayınlanan bir haberde, bir kaynak gazeteye Berkshire Hathaway'in, Paytm'in kısa bir sürede inşa edebileceği ölçekden etkilendiği belirtildi. Haberde, “Teknoloji şirketlerinin nakit yaratmaya başlamadan önce bir kayıp döngüsünden geçtiklerini fark ettiler” denildi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica