Citi Türkiye’den Fintech yarışması

Citi Türkiye, Türkiye’deki FinTech girişimlerinin dört farklı alanda çözümlerini tanıtabileceği  ve fikirlerini uygulamaya geçirebileceği Fintech yarışması düzenliyor. Yarışma’ya başvuru için son tarih 12 Mart

Citi Türkiye Fintech Yarışması kapsamında Fintech’ler Kart ile Güvenli Ödeme, Kart/Ödeme Aracı Kuruluşu ile Tedarikçi Ödemeleri, C2B Akışlar için Kredi Kartı ile Tahsilat, Dijital Ödemeler ve Tahsilatlar kategorilerinde çözümlerini sunma fırsatı bulacaklar. Citi, başvuruları takiben yapılacak birebir aramalar, online görüşmeler ve inceleme süreçleri ile başvuruları değerlendirecek. Bu değerlendirme sonucunda finale kalan Fintechler tasarladıkları çözümleri 14 Nisan 2021’de gerçekleşecek olan Citi Türkiye Fintech Challenge Günü’nde jüriye sunacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Citibank A.Ş. Genel Müdürü Emre Karter: “Günümüzde, dijitalleşme ile birlikte dünyada banka-fintech işbirlikleri, müşteri deneyimini geliştirecek ve verimliliği artıracak gelişmelere olanak sağlıyor. Fintechler ile işbirlikleri Citi Türkiye’nin en önemli öncelikleri arasında yer alan dijitalleşme yolculuğunda önemli rol oynuyor. Mevcut girişimlerden startuplara ülkemizde tüm faaliyet gösteren fintechleri yenilikçi çözümlerini sunmak üzere bu yarışmaya davet ediyoruz. Bu yarışmayla Türkiye'deki FinTech ekosisteminin büyümesine de katkıda bulunmayı umuyoruz” dedi.

 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)