Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, her yıl olduğu gibi 97. yılında da tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanıyor.

Cumhuriyet Bayramımız, ülke genelinde COVID-19 tedbirleriyle altında pek çok etkinlik ve tören de düzenleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir'i ziyaret edecek

Türkiye Cumhuriyeti'nin 97. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı saat 11.00'de Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul edecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, 29 Ekim etkinlikleri kapsamında Ulus'taki Birinci Meclis'i ziyaret edecek.

"Büyük Cumhuriyet Konseri" 19.23'te

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İletişim Başkanlığı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın Patara Antik Kenti’nde icra edeceği "Büyük Cumhuriyet Konseri", mapping gösterisi ile eş zamanlı olarak Galata Kulesi'nden de canlı olarak yayımlanacak. Konser saat 19.23'te başlayacak.

Kapadokya'da balonlar, Cumhuriyet Bayramı için havalandı

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki sıcak hava balonları bu sabahki uçuşlarını, sepetlerine asılan Türk bayraklarıyla gerçekleştirdi.

Kapadokya'da yerli ve yabancı turistlerin bölgenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gökyüzünden izlemesine imkan sunan sıcak hava balonları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türk bayraklarıyla uçtu.

Gün doğumundan önce Göreme beldesinde uçuş için hazırlanan balonlar, sepetlerine turistlerin alınmasının ardından görevlilerce takılan Türk bayraklarıyla Kapadokya semalarına yükseldi.

Onlarca sıcak hava balonu peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler üzerine yaklaşık bir saat boyunca süzüldü.

Cumhuriyet 97 yaşında!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)