Davutoğlu'ndan kur açıklaması!

Başbakan Davutoğlu dövizdeki artışla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu dövizdeki artışla ilgili olarak Türkiye'de dünya ekonomisinin genel trendine uygun giden bir durum olduğunu, bunu kontrol altına almak için gerekli tedbirleri alacaklarını söyledi.
 
Davutoğlu şöyle devam etti:
 
 "Merkez bankası başkanımızı davet ettim uzunca görüştük gidişatı. Türkiye'de siyasal bir belirsizlik var ve dolayısıyla döviz artıyor değil dünyada volatilite o kadar yüksek ki dalgalanmadan en az etkilenen ülkelerden birisi Türkiye. Biz bunu bir taraftan takip edip etkilerini azaltmakla yükümlüyüz ama bir taraftan da kurda bu dengenin tekrar sağlanabilmesi için yapısal olarak atılması gereken adımları yani kısa dönemde krizi yönetmekle uzun dönemde atılacak adımlar konusunda da yoğun bir çalışma içindeyiz. Şu anda dünyanın genel trendinden ayrışmış bir dalgalanma yok Türkiye'de. Dünya ekonomisinin genel trendine uygun giden bir durum var. Bunu kontrol altına almak içinde gerekli tedbirleri alacağız."

Başbakan Davutoğlu "Babacan’ına aday olmasını ister miydiniz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: 

"İsterdim. Sayın Babacan son 13 yıllık iktidar döneminde ülkeye büyük katkı yaptı. Sayın Cumhurbaşkanınızım en yakınında çalışan sonra da benim yanımda çalışan bir arkadaşımız olarak sadece Türkiye’de değil uluslar arası alanda da çok ciddi bir itibar kazandı. Her arkadaşım bu sürecin içinde yer alacak diye söyledim. Sayın Babacan daha çok Türkiye'ye hizmetler edebilecek niteliklere sahip ben son derece saygı duyduğum bir arkadaşımdır. Aday olmadı, listeler henüz daha bitmedi ama başka çalışmalarda var. Ama her alanda Türkiye'ye büyük katkılar yapabilecek bir devlet adamıdır."

YORUM YAP

YORUMLAR (0)