Dijitalde gelişen gençler kariyer yolunda bir adım öne geçecekler

Sektörde kadın istihdamına yönelik farkındalık yaratmak üzere başlattığımız Zirve Yolunda’ sohbetlerinde sorularımızı bu kez e-ticaret sektöründen Morhipo.com’un Genel Müdürü Şule Kuban’a yöneltiyoruz

Sektörde kadın istihdamına yönelik farkındalık yaratmak üzere başlattığımız Zirve Yolunda’ sohbetlerinde sorularımızı bu kez e-ticaret sektöründen Morhipo.com’un Genel Müdürü Şule Kuban’a yöneltiyoruz.

Kadınların çalışabileceği en iyi şirketler listesindeki tek e-ticaret kuruluşu olan Morhipo.com, yüzde 51 kadın çalışan oranıyla sektöründe fark yaratıyor.

Genel müdürü ve üst düzey yöneticilerinin çoğu kadın olan Morhipo.com’un kadınlar tarafından tercih edilmesindeki etkenlerin başında kuşkusuz moda sektöründe faaliyet göstermesi geliyor. Sektörü kadın istihdamı açısıdan değerlendiren Kuban; “Ödeme sistemleri, bankacılık ve finans, kadın çalışan oranı yüksek sektörler. Bizim içinde bulunduğumuz moda perakendesi ve e-ticaret de öyle. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlar moda odaklı iş kollarında başarılı projeler yönetiyor, şirketlerine katkı sağlıyor. Biz Morhipo’da başarıyı ödüllendiriyor, ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz. Vizyonu ve farkındalığı olan, azimle çalışan ve üreten, empati yapabilen, müşterisinin hayallerini ve ihtiyaçlarını anlayıp gerçeğe dönüştürebilen tüm yaratıcı bireylere gelişmeleri için destek vermek gerekiyor. O zaman kadın-erkek fark etmeksizin her genç birer yıldız gibi parlıyor” diyor.

1977 yılında tekstil sektöründe iş hayatına atılan Kuban, 1984 yılında Boyner Gruba katılımış. 2013 yılından bu yana da Morhipo.com’u yönetiyor. Keyifli sohbetin tamamını okumak için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica