Finanse ettiği projelere ödül yağdı

Yapı Kredi’nin finansmanında yer aldığı projeler, son olarak Türkiye’nin finans Oscarları olarak bilinen “2019 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri”nde 4 farklı projeyle toplamda 9 ödülün sahibi oldu.

Yapı Kredi enerji, altyapı, ticari gayrimenkul ve satın alma olmak üzere dört ana sektörden oluşan proje finansmanı alanında ülkemiz ekonomisine değer katmayı sürdürüyor. Proje finansmanı alanında imza attığı başarılı çalışmaları ödüllerle de tescil edilen Yapı Kredi’nin finansmanında yer aldığı projeler, son olarak Türkiye’nin finans Oscarları olarak bilinen “2019 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri”nde 4 farklı projeyle toplamda 9 ödülün sahibi oldu.

Yapı Kredi’nin güçlü sermaye yapısı ve sunduğu özel çözümlerle Türkiye’nin dört bir yanında büyük ölçekli projelerin hayata geçmesine olanak tanıdığını belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Adalı, şu değerlendirmede bulundu: 

“Yapı Kredi olarak pek çok alanda olduğu gibi proje finansmanında da ülkemizin lider bankaları arasında bulunuyoruz. Güçlü sermaye yapımızı, 75 yıllık deneyimimiz ve bilgi birikimimizle birleştirerek ülkemize değer katan büyük ölçekli projelerin içerisinde aktif bir şekilde yer almaya devam ediyoruz. Ülkemizin kalkınmasında kritik rol oynayacak yatırımlara finansör ve danışman olarak destek olduk ve 2018 yılında finansman sağladığımız projelere toplamda 1 milyar dolarlık kaynak sağladık.  

Yapı Kredi olarak 75.yılımızı kutladığımız 2019 yılında da finansör ve danışman olarak yer aldığımız, ülkemizin geleceğini inşa edecek büyük ölçekli projelerde etkin bir rol oynamaya her zamanki gibi devam edeceğiz.”

Bonds & Loans Ödülleri’nde 9 ödülün sahibi oldu

 Yapı Kredi’nin finansman sağladığı 4 farklı proje, son olarak Türkiye’nin finans Oscarları olarak bilinen “2019 Türkiye Bonds&Loans Ödülleri”nde toplamda 9 ödülün sahibi oldu.

Yapı Kredi’nin lider düzenleyici olarak yer aldığı projeler toplamda 9 ödüle layık görülürken bunlar içerisinde dünyanın en uzun asma köprüsünü de içeren 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu Projesi, “Yılın Proje Finansman İşlemi” ve “Yılın Altyapı Projesi” kategorisinde 1.’lik ödüllerinin sahibi oldu. Türkiye için stratejik ulaşım yollarından biri olacak ve 2020 yılında hizmete girmesi planlanan Ankara-Niğde Otoyolu Projesi, “Yılın Ulaşım Projesi” kategorisinde 1.’lik ödülünü aldı. Türk bankaları tarafından finanse edilen ilk yeşil enerji kredisi olma özelliğine sahip Akfen Yenilenebilir Enerji Sendikasyon Kredisi işlemi ise “Yılın ECA, İthalat Kredisi” kategorisinde 1.’lik ödülüne, Koç Holding’in enerji firması Entek’in özelleştirme yoluyla satın aldığı Menzelet Kılavuzlu HES Projesi ise, “Yılın Satın Alma Finansmanı” kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görüldü.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica