Garanti Bankası’ndan, 3 yeni bono ihracı

Garanti Bankası, 11-13 Haziran 2014 tarihleri arasında, farklı vadelerde 3 banka bonosu ihraç edecek

Garanti Bankası, bonoların toplam halka arz büyüklüğü, 850 milyon TL nominal olacak. İhraca bu miktardan fazla talep gelmesi durumunda, nominal tutar 1 milyar 250 milyon TL’ye kadar artırılabilecek. Minimum talep tutarı 10.000 TL nominal olacak bonolar, halka arz yöntemiyle satışa sunulacak. Müşteriler, halka arz süresi sona erdikten sonra, dilediği zaman bono alım ve satımını ikincil piyasalardan yapabilecek. Yatırımcılar, vade sonunda bonoların üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek, ya da ara dönemde o anki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.

İhraç edilecek 105 günlük ve büyüklüğü 350 milyon TL nominal olan ilk bono, referans alınan Hazine Bonoları faizinin yaklaşık 40 baz puan üzerinde olacak. 157 günlük ve büyüklüğü 275 milyon TL nominal olan ikinci bono, referans alınacak Hazine Bonoları faizinin 45 baz puan üzerinde getiri sağlayacak. 179 günlük ve büyüklüğü 225 milyon TL nominal olan üçüncü bono ise referans alınan Hazine Bonoları faizinin yaklaşık 50 baz puan üzerinde getiri sağlayacak. Bonolar, Borsa İstanbul Tahvil Bono piyasasında işlem görecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, “Yatırımcılar, piyasa değerlendirmeleri paralelinde, faizlerin yönünü de referans alarak, yüksek getiri fırsatı sağlayan ve güvenli yatırım aracı olan banka bonolarına yöneliyor. Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olarak, müşteri ve yatırımcılarımızın kazançlı ve alternatif ürün arayışına yanıt vermeye, Garanti güvencesiyle kârlı fırsatlar sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica