International Finance’ten TEB Portföy’e “Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetim Şirketi” ödülü

International Finance Dergisi’nin her yıl alanında başarılı kurumları ödüllendirdiği International Finance Awards 2021 (Uluslararası Finans Ödülleri) kapsamında TEB Portföy Yönetimi, “Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetim Şirketi” ödülünün sahibi oldu

İngiltere’nin önde gelen finans ve iş analizi yayınlarından International Finance Dergisi’nin düzenlediği International Finance Awards 2021 (Uluslararası Finans Ödülleri) kapsamında TEB Portföy Yönetimi, “Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetim Şirketi” seçildi. 

 

TEB Portföy Yönetimi Genel Müdürü Yağız Oral, değişen ve gelişen dünyada yenilikçi varlık yönetimi anlayışını benimsediklerini belirterek, “TEB Portföy olarak, hem yatırım hem de emeklilik fonları için geniş dağıtım kanallarımızla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bir portföy yönetimi şirketi olarak sürdürülebilirliğe önem veriyor; çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim konularına olan hassasiyetimizle yatırımcılara yenilikçi ürünler sunuyoruz. Çoklu varlık yönetimindeki öncülüğümüz, geniş ürün yelpazemiz ve Robo danışmanlık alanındaki rolümüzle Türkiye’nin en iyi portföy yönetimi şirketi ödülüne layık görülmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. 

 

2021 yılı itibariyle TEB Portföy yönetimi olarak 6 adet yeni tematik yatırım fonunun kuruluşunu gerçekleştirdiklerini belirten Oral, “ Kurduğumuz yeni fonlarımızla birlikte 30.09.2021 tarihi itibarıyla yönettiğimiz toplam varlıkta yüzde 18,52’lik bir büyüme sağladık.  Sürdürülebilirlik başta olmak üzere BNP Paribas’ın global tecrübesinden de faydalanarak, müşterilerimizin varlık ve birikimleri için risk tercihlerine uygun olabilecek yatırım alternatifleri sunuyoruz.. Önümüzdeki yıl da yenilikçi ürünlerle ürün yelpazemizi daha da genişleterek büyümemizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)