İstanbul Valiliği’nden okulların açılmasına ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği'nden okulların açılmasına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada okulların 1 Mart'ta açılmayacağı aynı gün toplanacak kabine toplantısına göre durumun yeniden değerlendirileceği belirtildi

stanbul Valiliği'nin sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler ifadeleri:

* Koronavirüs salgınıyla mücadele eden 1 Mart sonrasında yeni bir şekilde girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin ilinde takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

* Bu Kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca, 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

* İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine'de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbir uygulanmaya kadar devam etme bildirilmişti.

* Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

* 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kendi ilimizde ilan kararları çerçevesinde alınacak ilan edilen risk grubu süt kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca 'da burada olacak.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)