Leblebici: Dövizle borçlanmaya regülasyonlar getirilmeli

TEB Genel Müdürü Leblebici, reel sektörün olaylara çok kısa vadeli bakabildiğini ve Dövizle borçlanmak gibi durumlara da regülasyonlar getirilmesi gerektiğini belirtti

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, İstanbul'daki konuşmasında "Tahsili gecikmiş alacaklardaki artış olacak ama artış dramatik olmayacak." dedi.

"Önemli bir dönemi atlattık, belli bir dengeye gelindi, şimdi dönüp bilançolardaki hasarları nasıl dönüp tamir edeceğiz odaklanmak gerekiyor, bununla ilgili adımlar atılıyor." diyen TEB GM'si, reel sektörün olaylara çok kısa vadeli bakabildiğini ve Dövizle borçlanmak gibi durumlara da regülasyonlar getirilmesi gerektiğini belirtti.

"Bankaların aktif kalitesini sağlıklı bir biçimde yürütmemiz lazım." diyen Leblebici, uzun vadeli faiz riskini nasıl yönetileceğinin sermaye piyasalarının gelişmesiyle orantılı olduğunu belirtti.

2019'un ilk çeyreğinde sektörde büyüme beklemediğini belirten Leblebici, "Aralık ayı itibariyle bankacıık bilnçosunun ne olduğu ortaya çıkacak." dedi. Leblebici, sektörde hızlanmanın 2019'un ikinci çeyreğinden sonra başlayabileceğini belirtti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica