Merkez Bankası eski Başkanı’ndan korkutan sözler

Dolar kuru 9.66 TL’ye çıkınca Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'dan korkutan uyarı geldi. Yılmaz bu işin sonu “para tagşişi” ne dönmemeli diye yazdı.

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası dolar kuru edata roket gibi fırladı. Kur dün Merkez Bankası kararı öncesi 9.25 TL seviyelerinde seyrederken karadan hemen sonra 9.50’ye tırmandı. Dolar kuru bugün ise bir rekor daha kırdı ve 9.66 TL’ye çıktı.

“BU İŞİN SONU PARA TAĞŞİŞİ’NE”

Kurdaki bu yükseliş tehlikesini ortaya koyan Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ise sosyal medya hesabı üzerinden “Bu iş sonu hüsranla biten ‘para tagşişi’ne dönmemeli.” uyarısında bulundu.

Merkez Bankası Başkanlık görevini 2006 yılından 2011 yılına kadar yürüten Durmuş Yılmaz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Dolar 9.66 TLyi gördü. İşin hafife alınacak yanı yok. Tamam kaydi (fiat) para ve dalgalı kur rejimindeyiz, Allah korusun, MB küçük çaplı da olsa iki hamle daha yaparsa tam bir para krizine girebiliriz. Bu iş sonu hüsranla biten “para tagşişi” ne dönmemeli. Yoksa sistem çöker” diye yazdı. Milli Gazete

YORUM YAP

YORUMLAR (0)