Metro istasyonlarındaki ATM'lere ne oldu?

İstanbul'da metro istasyonlarındaki para çekme makinaları kısa bir süre önce arka arkaya ortadan kayboldu

İstanbul'da metro istasyonlarında kurulu olan otomatik para çekme ve yatırma makinaları (ATM) kısa bir süre önce söküldü. İstasyonlarda bulunan görevliler ATM'lerin yenileceğini söylüyorlardı. Ancak makinaların ardından kabinler de ortadan kayboldu.

Konu ile ilgili bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ATM cihazlarının konulması için bankalarla yapılan sözleşmelerin süresinin dolması nedeniyle kaldırıldıklarını ifade etti. İBB, sözleşmelerin yenilendiği ve cihazların yeniden takılacağını da ekledi.

Bankalara göre ise belediye yeni kabinler oluşturacağı gerekçesiyşe cihazların kaldırılmasını istedi. Yeni kabinlerin yapılmasını benkleyen bankalar yakında yeniden cihazları yerleştireceğini söyledi.

Sözleşmelerin neden daha önceden kesintiye yol açmayacak şekilde yenilenmediği veya yeni kabinler yapılmadan eskilerinin neden söküldüğü soruları ise yanıtsız kaldı.

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • atm olan yerde insan kendini iyi hissediyor. 15 Mart 2017 12:03insanın yanında istediği tutar olmayabiliyor. 5 yada 10 tl'lik istanbul kart doldurmak gerekiyor veya nakit para olmadığı için sıkıntı olabiliyor. atm'ler artık insanın vazgeçilmezi. atm derdine düşüp vakit kaybetmeyelim.

    (%0) (%0)
Yandex.Metrica