Multinet'in iki yöneticisi FETÖ'den tutuklandı

Multinet Up Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev ile CEO Yusuf Ziya Gündüz FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet soruşturma kapsamında Multinet Up'a yapılan operasyonda polis şirkette incelemelerde bulundu. Multinet Plaza’ya gelen polis ekipleri şirket merkezinde arama yaparken, eş zamanlı olarak Multinet Up’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Şevket Başev’in de evinde arama yapıldı.

Bu operasyonun ardından Multinet Up CEO'su Yusuf Ziya Gündüz ile Şevket Başev'in de aralarında bulunduğu 60 işadamı FETÖ üyeliği suçundan tutuklandı.

MULTINET UP: TÜRK ADALETİNE GÜVENİMİZ SONSUZ

Multinet Up Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev ile CEO Yusuf Ziya Gündüz’ün FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanması üzerine Şirket tarafından yapılan basın açıklamasında, “Multinet Up, tüm çalışanları ile birlikte müşteri ve üye işyerlerine kesintisiz olarak hizmet vermeye devam etmektedir” denildi. Multinet Up açıklaması şöyle:

“Dünyanın 17 ülkesinde 50 yılı aşkın sektör deneyimine sahip uluslararası Up Group’un bir iştiraki olan Multinet Up, ülkemizin önde gelen yeni nesil bir finansal teknoloji ve hizmet şirketidir. 

Türkiye’nin gündeminde yer alan bir soruşturma çerçevesinde, şirketimizin bilgilerine başvurulmuş ve şeffaflıkla paylaşılmıştır. Soruşturmanın derinliği nedeni ile, bu aşamada konu yargı sürecine intikal etmiş olup, adli süreçte takip edilmektedir.  

Multinet Up olarak Türk adaletine olan güvenimiz sonsuz, bilgi paylaşımımız tamdır. 

Kamu kurumları ve özel sektör şirketlerinden oluşan  21.000’e  yakın müşterisi, kafe, restoran, market ve mağazalar ile akaryakıt istasyonlarını kapsayan 35.000’e yakın üye işyeri, 1.000.000’dan fazla kart kullanıcısı olan Multinet Up’ın adalet önünde veremeyeceği hesabı yoktur. 

Multinet Up, tüm çalışanları ile birlikte müşteri ve üye işyerlerine kesintisiz olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Up Group her zaman olduğu gibi Multinet Up’ın maddi, manevi yanındadır ve sürecin etkin yönetilmesi için de tam destek sağlamaktadır. 

Bu adli sürecin en kısa sürede netliğe kavuşturulması en büyük temennimizdir.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica