Premium çikolatayı kitlelere ulaştıran Godiva'nın CEO'su ayrılıyor

Dünyanın en önemli premium çikolata markasını kitlelere ulaştıran Godiva CEO'su Annie Young-Scrivner şirketten ayrılıyor. Ayrılık haberlerini doğrulayan Scrivner, kariyer planları hakkında yorum yapmadı.

Godiva'nın CEO’su Annie Young-Scrivner şirketten ayrılıyor. Annie Young-Scrivner, lüks segmentten çıkıp Amerikalı tüketicilerin günlük atıştırmalık rutinlerine girmeye çalışan çikolata şirketine katıldıktan üç yıl sonra, Kasım ayı sonunda istifa edecek.

İcra Kurulu Başkanı Annie Young-Scrivner, Godiva'nın dışında başka bir fırsatı değerlendirmek için Kasım ayı sonunda Yıldız Holding'e ait şekerleme şirketinden ayrılacağını söyledi. Bloomberg’in haberinde Scrivne’in yerine geçecek isim konusunda henüz karar verilmediği, araştırmaların devam ettiği belirtilirken, ayrılan CEO, geçiş sürecinde yeni CEO’ya yardımcı olacak.

Starbucks ve Pepsi'de uzun süre çalıştıktan sonra Godiva'ya 2017 yılında katılan Young-Scrivner, Target’daki gibi düşük fiyat politikasıyla şirketin çikolatasını daha geniş bir tüketici kitlesine ulaşması için çalıştı. Markasını daha ulaşılabilir kılmayı hedeflemiş ve böylece tüketicilerin sadece sevgililer günü gibi özel bir günde değil, herhangi bir günde satın alacak bir markaya dönüştürmeyi hedefledi.

Ayrılış haberi, şirketlerin liderlik yarışının kızıştığı bir dönemde geldi. Amerikan markalarının önde gelen birkaç Çinli-Amerikalı kadın CEO'sundan biri olan Young-Scrivner, Taco Bell’in sahibi olduğu Yum! Brands Inc’in ve Tiffany & Co’un yönetiminde yeralıyor.

Young-Scrivner bundan sonraki sonraki kariyeri konusundaki sorular hakkında yorum yapmayı reddetti.

Yıldız Holding , Godiva premium çikolata ünitesini 2007 yılında 850 milyon dolara Campbell Soup Co.'dan satın aldı .

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica