Ramazan tatilinde bankalar açık mı?

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması ile birlikte bankaların çalışma günleri de merak konusu oldu...

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması ile birlikte gözler farklı kurumlara çevrildi. En çok işlemin yapıldığı bankalar, postaneler gibi yerler idari tatilde açık olacak mı en çok merak edilen konu.

Ramazan tatilinde bankalar açık mı? sorusu uzun zamandır soruluyordu. Bakanlar kurulu kararı sonrası yapılan açıklamayla cuma gününün izinli sayıldığı ve bayram tatilinin 9 güne çıkartıldığı açıklaması yapıldı.

Buna göre Cuma günü kamu çalışanları idari izinli sayılacak ve sonraki Pazartesine kadar tatil yapabilecekler. Bu duruma göre kamu bankaları tatil olacak. 

4 Temmuz Arefe günü kamu bankaları kapalı olurken özel bankalar öğlene kadar çalışacaktır. Yine Bayramın bittiği 8 Temmuz Cuma günü ise özel bankalar tam mesai yapacaklardır. 4 Temmuz günü bankalar yarım gün çalışacağı için bankacılık işlemleri olanlar bu gün işlemlerini erken yaptırmalarını tavsiye ederiz.

Özellikle EFT yaptıracak olan kişilerin sabah erken saatlerde EFT işlemlerini yaptırmalarını tavsiye ederiz. Çünkü öğleden sonra bankalar kapanacağı için öğleden sonra yapılacak EFT işlemleri 8 Temmuz Cuma gününe kalacaktır

2016 yılı Ramazan Bayramı tatili şöyle:

Ramazan Bayramı Arefesi 1/2 gün 04 Temmuz Pazartesi

Ramazan Bayramı 1. gün 05 Temmuz Salı

Ramazan Bayramı 2. gün 06 Temmuz Çarşamba

Ramazan Bayramı 3. gün 07 Temmuz Perşembe

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica