Rotasına hakim Teknoloji Kaptanları’nı seçme vakti geldi!

BThaber Gazetesi, şirketleri ve ekiplerini dijital dönüşüm konusunda geliştirdikleri projeler ve hayata geçirdikleri uygulamalar için motive etmek amacıyla “Teknoloji Kaptanları Ödülleri”ni hayata geçirdi.

Dijital dönüşüm sürekli kendini yeniler ve geliştirirken, her sektörde her ölçekte şirkette birbirinden farklı süreçleri de yeniliyor, geliştiriyor. Bu konuda ‘bilinçli’ olmak gerektiğinin birçok şirket farkında. Çünkü sektör veya ölçek bağımsız olarak, dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek ve geliştirilen projelerle bu teknolojileri, iş süreçleri ile entegre etmek bir tercih olmaktan çıkarak, bir ‘gereklilik’ halini aldı. Evet bir gereklilik, çünkü günümüzün yoğun rekabet ortamında şirketlerin ayakta kalabilmesinin öncelikli yolu, doğru teknolojileri iş süreçleri ile doğru şekilde buluşturmalarından geçiyor. 

Bu dijital dönüşüm yolculuğu; şirketlerin geleceğini olduğu kadar ülkemizin geleceğini de yakından ilgilendiriyor. Sonuçta reel ekonominin bir bütün olarak gücü, ülke olarak küresel rekabet konumunda da belirleyici bir kriter.

Geride bıraktığı 25 yılda, kurum ve şirketlerin dijital dönüşüm konusunda yol arkadaşı olan BThaber Gazetesi, şirketleri ve ekiplerini dijital dönüşüm konusunda geliştirdikleri projeler ve hayata geçirdikleri uygulamalar için motive etmek amacıyla “Teknoloji Kaptanları Ödülleri”ni hayata geçirdi. Bu kapsamda; şirketlerin farklı iş süreçleri için geliştirilen proje ve uygulamalar değerlendirilecek, projeyi hayata geçiren Teknoloji Kaptanları’na farklı kategorilerde ödüller verilecek. Başvurular için son tarih 15 Eylül 2019. Değerlendirme ise ağırlıklı olarak jüri ve Facebook profil bağlantılarıyla web sitesi üzerinden giriş yapabilecek bireyler, yani halk oylaması sürecine dayanacak. 2. Teknoloji Kaptanları Ödül Töreni ise 20 Kasım 2019’da düzenlenecek olan Bilişim Zirvesi kapsamında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kurumsalda bilişimin bizzat sorumlusu bekleniyor!

Türkiye ya da yurtdışı merkezli, ancak Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren tüm kurumların teknoloji ve dijitalleşmeden sorumlu en yetkili kişileri (CIO, CDO, CTO, Bilgi İşlem Daire Başkanı vb.) yarışmaya katılabilecek.

Teknoloji Kaptanları ödülleri için değerlendirmeler online olarak yapılan başvurular üzerinden değerlendirilir. Dijital başvurular ise sadece web sitesi üzerinden kabul edilecek.
Başvuru yapılan projelerin 2018 yılı içinde tamamlanmış olup uygulamaya geçmiş olması gerekmekte.
Teknoloji ve dijitalleşmeden sorumlu liderler dışındaki kişilerin başvuruları kabul edilmeyecek.
Jürinin kapsamlı kriterleri işbaşında

Değerlendirme ağırlıklı olarak jüri, ayrıca Facebook profil bağlantılarıyla web sitesi üzerinden giriş yapabilecek bireylerin oylamaları sonucunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar yapılabilecek yarışma başvurularının ardından, jüri değerlendirmesinde dikkate alınacak hususlar şöyle sıralanıyor: İnovasyon, Dijital Dönüşüm, Operasyonel Yetkinlik, Müşteri ile Etkileşim, Sosyal Sorumluluk, İşlevsellik, Gerçekleştirilebilirlik, Güvenlik.

*İnovasyon: Projenin yenilikçi ve özgün olması.

*Dijital Dönüşüm: Projenin farklı süreçleri dijitalleştirerek hızlandırma yetkinliği, sağladığı hıza karşılık hata potansiyelini önemli ölçüde azaltması. 

*Operasyonel Yetkinlik: Projenin kurum içerisindeki farklı birim ve bölümlere fayda ve avantajlar sağlaması.

*Müşteri ile Etkileşim: Projenin müşteri ile olan farklı başlıklardaki süreçleri kolaylaştırması, müşteri etkileşimini arttırması.

*Sosyal Sorumluluk: Projenin bir sosyal sorumluluk projesini desteklemesi ve bu projeye, projenin paydaşlarına somut fayda sağlaması.

*İşlevsellik: Proje çalışmasının öngördüğü işlevleri teknik olarak sağlayabilmesi ve kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılaması (ergonomi, kullanım kolaylığı, ürün dili)

*Gerçekleştirilebilirlik: Projenin dış dünyaya uygun olması ve işlevine uygun tasarımı ile tüketicilere sunulabilmesi.

*Güvenlik: Proje içeriğinin kullanıcı güvenliğini tehlikeye sokmaması, olası tehditlere karşı uyarıcı ve önleyici olması.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica