Rusya ödeme sistemi MIR Türkiye'ye gelecek mi

Duma’nın Finansal Piyasa Komitesi Başkanı Aksakov, MIR için Türkiye, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland ile görüşmelerin sürdüğünü belirterek, "MIR'in gelecek yıldan itibaren Türkiye'de kullanılacağını umuyorum" dedi

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Finansal Piyasa Komitesi Başkanı Anatoliy Aksakov, 2019’dan itibaren Türkiye’de Rus ödeme sistemi MIR üzerinden işlemlerin yapılabileceği umudunu dile getirdi.

MIR kartlarıyla ödemelerin yapılabilmesi konusunda Türkiye, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Aksakov, Sputnik'e açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Bunlar, turistlerimizin en çok ziyaret ettiği ülkelerdir ve bu ülkelerin kendileri kartımızın orada çalışmasına ilgi duyuyor. Gelecek yıldan itibaren Türkiye ile bu konuyu çözüme kavuşturacağımızı umuyorum".

Rusya'da her 4 kişiden biri ulusal ödeme sistemi MIR'i kullanıyor. Bugüne kadar 45 milyon MIR kartı çıkarıldı. Bu sayı, Rus ödeme piyasasındaki emisyonun yüzde 17'ini oluşturuyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica