Samsung Pay ile online alışveriş yapabilecek

Samsung'tan Thomas Ko, Samsung Pay servisi hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Samsung'un yakın bir zamanda duyurduğu güvenli mobil ödeme sistemiSamsung Pay, önümüzdeki sene online alışverişlerde kullanılabilir hale gelecek. Akıllı telefonların gündelik yaşantıdaki yerleri her geçen gün biraz daha artıyor ve dolayısıyla bu birliktelik esnasında da birçok ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz.

Samsung Pay'in en yetkili isimlerinden Thomas Ko, Reuters'a bir röportaj verdi. Ko, 2016 yılı itibarıyla Samsung Pay'in online alışverişlerde de kullanılabileceğini ve hatta bu servisin daha fazla Samsung cihazında aktif bir şekilde yer alacağını bildirirken daha fazla ülkede de kullanıma sunulacağını ekledi. Ancak henüz yeni ülkeler belirlenmiş değil. Daha evvel gelen söylentiler de Samsung'un önümüzdeki yıl itibarıyla Samsung Pay servisinin kapsamını genişleteceğiyönündeydi.

Tabii şu an tam olarak nasıl bir yol haritasının izleneceği belli değil. Samsung'un an itibarıyla rakiplerinin biraz gerisinde olduğu söyleniyor. Öte yandan diğer söylentiler, Samsung Pay'in 2016'nın ilk çeyreği itibarıyla Çin, Birleşik Krallık ve İspanya'da da faaliyete geçeceği yönünde. Servis, bir süredir Güney Kore ve Amerika'da kullanılabiliyor.

Hiçbir karta ihtiyaç duymadan, parmak izinizi kullanarak online sitelerden anında alışveriş yapabilmek hem kolay olacağı gibi hem de çok fazla para harcatarak kullanıcıları zor durumda bırakabilir. Siz ne dersiniz?

Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)