Teknolojide kadın sesi dünyada da cılız çıkıyor!

Teknoloji dünyasında yetkin personel açığı giderek artarken bu alana çalışan kadınların sayısı sadece Türkiye değil tüm dünyada azalıyor

Geçen yılki Dünya Kadınlar Günü’nün ardından, ödeme dünyasına değer katan kadınlarla başlattığımız PSM“Zirve Yolunda” yazı dizimiz ikinci yılına girerken teknolojide istihdam konusunda atılacak adımlara öncülük etmek için yeni hazırlıklar içindeyiz...

Sektörün önde gelen kadın yöneticileriyle bir araya gelerek, öncelikle şirketlerindeki kadın istihdamını ve kendilerinin zirve yolunda karşılaştığı zorlukları konuştuk. Bu sırada gördük ki sektördeki şirketler kadın çalışan sayısını artırma konusunda çok istekli. Peki bu isteğe rağmen sayı neden artmıyor, neden üst düzey kadın yönetici çıkaramıyoruz? İşte bu soruya 1 yıl boyunca aldığımız cevapları ve mart ayında kadın yöneticilerle yapacağımız toplantıdan çıkan sonuçları derleyerek önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

Bu sohbetimizin başında ise sektörden güzel bir başarıyı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Geçen ay Innovate Finance tarafından “2018 Women in FinTech Powerlist”e (FinTek’in Güçlü Kadınları) seçilen 150 kadından biri olan, hatta bu listenin “Standout 35”ine (öne çıkanlar, dikkat çekenler) girmeye layık görülen Melike Belli’yi kutluyoruz.

Melike Belli ile FinTek ekosistemini ve kadınların sektöre katılımını artırmak amacıyla yürüttüğü projeleri konuştuk... İşte güzel sohbetten “Zirve Yolunda”ya yansıyanlar okumak için tıklayınız!.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica