Yeni nesil kampüs kart sistemi SoliPAY

Sinop Üniversitesi ve Utarit Bilişim Hizmetleri A.Ş. büyük bir işbirliğine imza attı. Utarit’in geliştirdiği yeni nesil kampüs kart sistemi SoliPAY Sinop Üniversitesi’nde kullanılmaya başlanacak.

Sinop Üniversitesi ve Utarit Bilişim Hizmetleri A.Ş. büyük bir işbirliğine imza attı. Utarit’in geliştirdiği yeni nesil kampüs kart sistemi SoliPAY Sinop Üniversitesi’nde kullanılmaya başlanacak.Fiziksel okul kimlik kartına ihtiyaç duymayan SoliPAY mobil altyapısında öğrencilerin akıllı telefonları ile okul içerisinde geçiş ve ödeme işlemlerini temassız olarak yapması sağlanıyor.

Özellikle son dönemde artan temassız işlem ve nakitsiz toplum kavramlarını öğrencilerine sunan Sinop Üniversitesi bu proje ile birçok ilke de imza atmış oldu. Ayrıca, öğrencilerin banka ve kredi kartları ile de 7/24, güvenli, hızlı ve kolay bakiye yüklemesi yapabildikleri bu sistemde nakit para tümüyle ortadan kalkıyor.

1995 yılından bu yana, 65 üniversitede, 2.500.000’dan fazla kart kullanıcısına kapalı devre kart sistemi sağlayan Utarit’in kurucusu ve Genel Müdürü Burcu Tüzün konuyla ilgili “Türkiye’de kampüs kart sisteminin lider firması olarak amacımız değerli okullarımıza en güvenli ve yeni teknolojileri sağlayabilmek. Bu yeni teknolojileri sağlarken de her zaman geleceğimizi şekillendirecek olan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını ön planda tuttuk. SoliPAY ile de yapmak istediğimiz üniversiteye başlayan bir öğrencinin bir çok ihtiyacını tek bir uygulama üzerinden karşılayabilmesini sağlamak. Özellikle son dönemde artan temassız işlem ihtiyaçları için de SoliPAY çok fazla talep gören bir ürün haline geldi. Sektöre yön veren çalışmalarımızın bundan sonra da eğitim hayatına destekçi rolünü korumayı sürdüreceğiz” dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)