Cardtek CEO'su Ayşe Nil Sarıgöllü, Stevie Awards'ta

Cardtek CEO’su Ayşe Nil Sarıgöllü, şirketin yüksek performansındaki rolüyle, dünyanın en başarılı kadın liderlerini seçen 13. Stevie Awards for Women in Business’ta finalistler arasında yer aldı

Türkiye’nin öncü ödeme sistemleri sağlayıcısı Cardtek’in CEO’su Ayşe Nil Sarıgöllü, 13. Stevie Awards for Women in Business’ta dünyanın en başarılı kadın yöneticileri ile birlikte finalistler arasında yer aldı. Uluslararası çapta sunduğu yenilikçi ödeme sistemleri çözümleriyle tanınan Cardtek’in başarısındaki rolü ve stratejik liderliğiyle Sarıgöllü, Yılın En Başarılı Kadın Yöneticisi, İş Ürünleri, 11-2.500 Çalışan kategorisinde finalist seçildi.

Cardtek’in EMEA bölgesindeki hızla artan başarı grafiği dolayısıyla Sarıgöllü, küresel mobil ödeme teknolojileri pazarının en yenilikçi liderleri arasında gösteriliyor.

Stevie Awards for Women in Business, kadın yöneticilerin, girişimcilerin ve çalışanların başarılarını onurlandırmak için her yıl gerçekleştiriliyor. Finalistler arasından ödüle layık görülen isimler, bu yıl 18 Kasım tarihinde, New York’ta düzenlenecek ödül töreni ile açıklanacak.

Mart ayında Cardtek’e ortak olan MV Holding’in CEO’su Ebru Dorman, Sarıgöllü’nün hem yurt içi hem de küresel çapta etkileyici bir başarı sergilediğini dile getirdi: “Ayşe Nil Sarıgöllü, tutkusu ve azmiyle Cardtek’in son yıllardaki performansında önemli bir rol üstleniyor. Şirkete yatırım yapma kararımızda rol alan temel etkenlerden biri de kendisinin bu fark yaratan liderliği oldu”.

Sarıgöllü ise; “Dünyanın en saygın kadın girişimcileri arasında ismimin yer alması, benim için büyük bir onur. Bu başarı aynı zamanda Cardtek’i ödeme teknolojileri pazarının global oyuncuları arasında zirveye taşımak için çalışan ekip arkadaşlarımın başarısının bir göstergesidir” dedi.

Stevie Awards’ın kurucusu ve başkanı Michael Gallagher da Stevie Awards for Women in Business’ta rekabetin her yıl arttığına değindi: “Dünya çapında iş dünyasına öncülük eden kadınların sayısı her yıl artıyor, bu da rekabetin güçlenmesine neden oluyor. Stevie Awards’ta yer alan kadın yöneticilerin her biri, kendi işini kurmak ve yönetmek anlamında yeni kadın liderlere ilham kaynağı oluyor”.

Sarıgöllü liderliğinde Cardtek, dünya çapında ilklere imza atıyor

2009 yılından bu yana Cardtek’in CEO’luğunu üstlenen Ayşe Nil Sarıgöllü, 25 ülkede 150’den fazla kuruma güvenilir, yenilikçi uçtan uca ödeme sistemleri hizmetleri sunan, 400’ü aşkın uzmandan oluşan bir ekibe liderlik ediyor.

Cardtek’e 2007 yılında genel müdür olarak katılan Sarıgöllü, sektörde 18 yılı aşkın bir deneyime sahip. Digital Age tarafından yayınlanan “Dijital Alanda En Etkili 100 Lider” listesinde yer alıyor.

Cardtek şimdiye dek küresel çapta 20’den fazla ilke imza attı. Bunlar arasında 2006 yılında gerçekleştirilen ilk temassız kredi kartı projesi ve 2015 yılında Hindistan’daki toplu taşıma için üretilen ilk temassız ön ödemeli kart da bulunuyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)