ICBC Bank'ta şok! Genel müdür istifa etti

ICBC Turkey Bank Genel Müdürü Shaoxiong Xie istifa etti. İstifanın ardından vekaleten Jinhong Li'nin görevi yürütmesine karar verildi.

ICBC Turkey Bank Genel Müdürü Shaoxiong Xie istifa etti. İstifanın ardından vekaleten Jinhong Li'nin görevi yürütmesine karar verildi.

ICBC Turkey Bank Genel Müdürü Shaoxiong Xie, görevinden istifa etti. Xie'nin istifasıyla boşalan Genel Müdür pozisyonuna yeni genel müdür ataması yapılıncaya kadar Genel Müdür Vekili Jinhong Li tarafından vekalet edilmesine karar verildi.

Banka'dan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Bankamızın Genel Müdürü, Yönetim Kurulu'nun doğal üyesi, Kredi Komitesi ve Yönetim Kurulu Risk Yönetimi Komitesi üyesi olan Sayın Shaoxiong XIE'nin Yönetim Kurulu'na vermiş olduğu dilekçede; Bankada üstlendiği Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu, Kredi Komitesi ve Yönetim Kurulu Risk Yönetimi Komitesi üyeliği görevlerinden 10.01.2022 tarihi itibarıyla istifa ettiğini bildirdiği anlaşıldığından, istifasının kabulüne ve

Bankamızda Genel Müdür ve Yönetim Kurulu'nun doğal üyesi olarak görev yapmakta olan Sayın Shaoxiong XIE'nin istifası nedeniyle boşalan Genel Müdür pozisyonuna yeni genel müdür ataması yapılıncaya kadar Genel Müdür Vekili Sayın Jinhong LI tarafından vekalet edilmesine, karar verilmiştir."

YORUM YAP

YORUMLAR (0)