Ödemelerin dönüşümünde son nokta

VUK 507 devrimi, mPOS, Android POS, CepPOS, Soft POS...

Her şey 3100 sayılı “Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun” ile başladı. Gerekli olup olmadığı, devreye giriş tarihi, koşul ve gereklilikleri çok tartışıldı fakat bu kanun çok önemli bir gelişmenin önünü açtı. Belki de bu sayede Türkiye, FinTek girişimleri açısından dünyanın sayılı ülkeleri arasına girebildi...

Vergi Usul Kanunu 507 sıra no’lu Genel Tebliği ise gerek yeni nesil ödeme kaydedici cihaz (ÖKC) üreticileri ve ödeme hizmet sağlayıcıları gerekse mükellefler ve müşterileri açısından yepyeni bir dönemin kapılarını açtı. PAX Türkiye sponsorluğunda online platformda düzenlenen PSM 10’uncu “Gündem Dijital” toplantısında, bu yeni dönemin ekosisteme yansımaları ve ödeme kaydedici cihazların geçirdiği evrimi sektörün önde gelen temsilcileri ele aldı.

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Önder Halisdemir moderatörlüğündeki toplantıda; PAX Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Sinem Kır, BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Genel Müdürü Yücel Karadeniz, Şekerbank Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı  Tuğbay Kumoğlu, Ödeal CEO’su Fevzi Güngör ile Protel iştiraki Protein’in Kurucu Ortağı Murat Sıcakkanlı,  mPOS, Android POS, CepPOS, Soft POS’larla gelen özellikleri, kullanıcılara sunulan avantajları pazarın potansiyelini, olası risk ve tehditleri, ödeme trendlerinin geleceğini masaya yatırdı.

Sektörün önde gelen temsilcilerinin çok değerli görüşlerinin yer aldığı dosya konumuzu okumak için tıklayınız!

Gündem Dijital “Ödemelerin Dönüşümünde Son Nokta” temalı toplantı videosunu burayı tıklayarak izleyebilirsiniz...

PSM mayıs sayısına Turkcell Dergilik’ten ulaşabilirsiniz.

 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)