Online alışverişte şimdi de Siber Pazartesi çılgınlığı

Black Friday'in ardından alışveriş çılgınlığı bugün online satışların ön plana çıktığı Cyber Monday'le (Siber Pazartesi) devam ediyor. Uzmanlar, satışların bu yıl rekor kırmasını bekliyor.

ABD'nin yanı sıra tüm dünyada alışveriş çılgınlığının tavan yaptığı Black Friday'in ardından, online satışların ön plana çıktığı Cyber Monday'de (Siber Pazartesi) bu yıl satışların rekor seviyeye çıkması bekleniyor.

CNN Money'nin haberine göre, ABD'de perakende satış rakamlarını takip eden Adobe Digital Insights'ın tahminleri, bugün ABD'de online satışların geçen yıla göre yüzde 16,5'lik artışla 6,6 milyar dolara ulaşacağını gösteriyor. Geçen cuma günü gerçekleşen Black Friday'de online satışlar 5 milyar dolar seviyesindeydi.

Siber Pazartesi, ABD'de Şükran Günü ve Noel dönemin alışverişinin tavan yaptığı Black Friday'in ardından en çok satışın yapıldığı gün.

Gelenekselle dijitalin rekabeti

Öte yandan, Black Friday'in ardından Cyber Monday de Wal-Mart ve Amazon arasında büyük bir rekabete sahne olacak.

Reuters'ın haberine göre, ABD'nin en büyük perakende zinciri Wal-Mart, e-ticaret devi Amazon'la rekabet edebilmek amacıyla fiyatlarda büyük indirime gitti.

Online platformda Wal-Mart’ın fiyatlarının Amazon'a göre ortalama yüzde 0,3 oranında daha yüksek olduğu belirtildi. Bu oran geçen yıl kasım ayında yüzde 3 seviyesindeydi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)